Yaratıcılığınızın ilham kaynağı

Peçeteden karanfil yapımı

Bu Sayfayı Facebook'ta Paylaşın!
BirHobi > El yapımı > Peçeteden karanfil yapımı

Peçeteden karanfil yapımı

Anneler günü yaklaşıyor… Hem el emeği, hem de farklı bir hediye vermek isteyen yaratıcı çocuklar için istedikleri renklerde kolayca yapabilecekleri kağıt peçeteden karanfil örneği… Yapımı oldukça kolay bu kağıt çiçeklerden, istediğiniz kadar yaparak sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.


Peçeteden karanfil yapımı

Peçeteden karanfil yapımı için, tabi ki peçete, makas, ispirtolu kalem, toka ve bant işinizi görecektir. Kağıt peçeteyi yelpaze şeklinde katladıktan sonra iki ucunu da karanfile vermek istediğimiz renge boyuyoruz. Sonra peçeteyi ortasından (ya da çiçeğin olmasını istediğimiz uzunlukta bir noktadan) kesiyoruz. Boyalı kısımları açarak, elinizde birleştirdiğinizde çiçeğin görüntüsünün yavaş yavaş oluştuğunu fark edeceksiniz. Artık istediğiniz sıklıkta, büyüklükle ve renkte karanfil yapmanız mümkün. Son olarak, bant yardımıyla parçaları birbirine tutturarak karanfilin dağılmamasını sağlıyoruz.

Artık ister aşağıdaki fotoğrafta görülen plastik dal örneğinden alıp veya kendi istediğiniz bir şekilde karanfil buketinizi oluşturabilirsiniz.

Yaptıklarınızı bizimle paylaşmayı unutmayınız, kolay gelsin…

 

Peçeteden karanfil yapımı
Peçeteden karanfil yapımı

Anahtar Kelimeler

Etiketler: , , , ,

Kategoriler: Ev Dekorasyon, Eviniz İçin, İlginç Şeyler

09 Ocak 2012 tarihinde emye yazdı.

Yorum yapılmamış, öyleyse siz yorumlayın

Ad soyad *
E-mail *
Web adresi
Dantel | Bulmaca Sözlüğü | Şarkı Sözü
Copyright © 2012 Birhobi.com | Birhobi Galeri | İletişim Formu | Gizlilik Politikası
.